Dydis

  • A
  • A
  • A

Spalva

  • Įprasta
  • Šviesi
  • Tamsi
VERSIJA NEĮGALIESIEMS

Programos

Muzikinė pasaka visai šeimai „Vėjelis Trimito mieste“ 

Teatralizuotoje edukacinėje muzikinėje pasakoje „Vėjelis Trimito mieste“ vaikai supažindinami su orkestro muzikos instrumentais, jų žmogiškaisiais „charakteriais“, sužino, už ką dažniausiai būna atsakingas dirigentas, kiti orkestro nariai. Tačiau ir vyresni žiūrovai atranda tik jiems skirtą dėmenį – švelniai ironišką paralelę su valstybei ir visuomenei būdingomis aktualijomis. „Trimito mieste“ kiekviena orkestro instrumentų grupė metaforiškai atspindi mūsų visuomenę. Dirigentas taps eismo reguliuotoju, klarnetai bus eiliniais miestelėnais, saksofonų grupė atstovaus miesto mušeikoms, o tūbos gins turtuolių interesus. Svarbiausias muzikinės kelionės po „Trimito miestą“ keliamas klausimas: ar gali labai skirtingi žmonės darniai sugyventi dėl bendro tikslo – muzikos ir harmonijos?

Gal norite paspausti ranką diriguojančiam ir visada rimtam Eismo reguliuotojui, išgirsti bankininkų iš Tūbų klubo paslaptis, prisijungti prie miesto mušeikų Saksofonų? O gal trokštate kartu su muzikantais sukelti tikrą streiką ir iš visų plaučių pašūkauti: „Mes norim gyventi kaip norim! Mes norime groti kaip norim! Mes norim – kaip norim! Mes norim – kaip norim!“ Lietuvos simfoninis pučiamųjų orkestras (anksčiau – „Trimitas)  kviečia į muzikinę pasaką „Vėjelis Trimito mieste“.

Muzikinę naujausio pastatymo dramaturgiją diktuoja prof. dr. A. Kučinsko parinktas kompozitorių T. Adomavičiaus, V. Sainzo, I. Stravinskio, A. Romero, Ch. Hasso, I. Berlino, E. Bourdeau, H. Beeftinko, C. Johno, J. Higdono ir kt. kūrinių pasjansas.

Režisierė ir scenarijaus autorė Birutė Mar

Dirigentas Tadas Šileika

Dailininkė Indrė Pačėsaitė

Vaizdo projekcijų autorius Karolis Bratkauskas

Šviesų dailininkas Rimas Petrauskas

Dizaineriai Asta Puikienė,  Martynas Latušinskas

 

Muzikinis spektaklis „Trimito skrydis“

Muzikinėje pasakoje „Trimito skrydis“ vaikai bus supažindinami su pasaulio muzika. Žiūrovų salė virs lėktuvu, o žiūrovai – jo keleiviais.

„Šiame spektaklyje norime parodyti kokia spalvinga, kokia įvairialypė ir plati yra pasaulinės muzikos paletė, pasakoja režisierė B. Mar. Dar prieš spektaklį veiksmas primena keleivių įlaipinimą į lėktuvą. Įleidžiantys į salę tikrina keleivių bilietus, prie durų sukiojasi stiuardesės, kabo užrašas „Trimito oro linijos“. Žiūrovams renkantis, pasigirsta garso įrašai, kokius įprastai girdime tik oro uostuose: „Dėmesio, dėmesio, keleivis Mr…. , skrendantis lėktuvu Trimito miestas – Madagaskaras, prašome skubiai prieiti prie aštuonioliktų vartų“ ir pan.“

Muzikinis „Trimito“ oro linijų lėktuvas drauge su spektaklio žiūrovais pirmąsyk leidžiasi į neįprastą skrydį aplink Žemę. Drauge su skrydžiui diriguojančiais muzikinio lėktuvo pilotais Rainaru ir Vizaru bei stiuardesėmis Madam Liufthanzija ir Fineirija, Madmuazelėmis Alitalija ir Maleizija, jie apkeliauja pasaulio žemynus ir šalis, išgirsta įvairių kraštų muziką, pasiekia tolimąją Antarktidą ir net Mėnulį. Ieškoję kur gyvena vėjas, sapnai ir mintys keliautojai sugrįžta namo į Žemę ir supranta koks nuostabus yra mūsų gimtasis kampelis.

Scenarijaus autorė ir režisierė – Birutė Mar
Dailininkė – Indrė Pačėsaitė
Video –Karolis Bratkauskas
Lėktuvo pilotai – Andrius Bialobžeskis, Tadas Šileika
Lėktuvo keleiviai – orkestras ir žiūrovai.

 

Spektaklis „Muzikos rūbai“

„Mes maišome Viduramžius ir Klasicizmą, mes jungiam Antiką ir Dadaizmą, mažorui užmetam minorinį žiponą, norėdami išgauti netikėtą toną!“ Ar kada susimąstėte, kaip skambėtų visi muzikos stiliai vienu metu? Spėliojate, kokias melodijas grieždavo Antikos poetai, Viduramžių trubadūrai? O kas įvyktų, jei barokiniu peruku papuoštume džiazo solistą? Pasitelkęs vaizdingą rašytojo ir dramaturgo Herkaus Kunčiaus libretą, Lietuvos simfoninis pučiamųjų orkestras kartu su kompozitoriumi Kristupu Bubneliu, aktore ir režisiere Birute Mar bei Andriumi Bialobžeskiu, ieškos atsakymų, kaip epochų tėkmėje keitėsi muzikos rūbai – sąskambiai, melodijos, stiliai, instrumentai. Kas įvyksta, kuomet siuvėjo adatos skylutėje mainosi šilkas, vilna, auksas ir kitos medžiagos? Ar visa tai dera? Ar šiuolaikinis stilius reiškia, jog kiekvienas gali rengtis kaip nori ir ką nori, ar visgi skambesiui turi įtakos ir dirigento – vyriausiojo dizainerio žodis? Į visus šiuos klausimus atsakymų ieškosime naujausiame spektaklyje „Muzikos rūbai“. Tai – unikali proga pažvelgti į slaptą muzikos meno pasaulį, garsų siuvyklą, kurioje audiniai mainosi į keisčiausius pavidalus, o siuvėjo fantazija provokuoja klausimą: kokia bus ateities muzika?

Libreto autorius – Herkus Kunčius

Režisierė – Birutė Mar

Aktoriai – Birutė Mar, Andrius Bialobžeskis

Kompozitorius – Kristupas Bubnelis

Dirigentas – Karolis Variakojis