Lietuvos simfoninį pučiamųjų orkestrą matau kaip labai profesionalų kolektyvą, gebantį atlikti pačią sudėtingiausią įvairių stilių muziką. Matyčiau ir toliau jį judantį šia linkme, besiimantį ambicingų partitūrų ir griaunantį vis dar gajų stereotipą, kad pučiamųjų orkestrų muzika skirta tik žygiuoti gatvės paraduose ar pasitikti valstybės svečius oro uostuose,[1] – taip kalbėjo prof. dr. Antanas Kučinskas (g. 1968), tapęs „Trimito“ (nuo 2022 m. rugsėjo 7 d. Lietuvos simfoninis pučiamųjų orkestras) vadovu.
Svarbiausia profesinė veikla:
- 1993 – baigtos kompozicijos studijos Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (dėst. prof. Vytautas Barkauskas)
- 1991–1999 – šiuolaikinės muzikos istorijos mokytojas Vilniaus konservatorijoje (dab. Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorija)
- 2001 – apginta humanitarinių mokslų daktaro disertacija „Komponavimo principai lietuvių šiuolaikinių kompozitorių kūryboje“
- 1993–2013 – garso režisierius, muzikinės dalies vedėjas Lietuvos nacionaliniame dramos teatre
- nuo 2007 – dėstytojas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (nuo 2014 – profesorius)
- 2018 – stažuotė Rhode Island College, JAV vyriausbės Fulbright stipendija
- nuo 2018 – Valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ (nuo 2022 m. rugsėjo 7 d. Lietuvos simfoninis pučiamųjų orkestras) vadovas
Dauguma prof. dr. A. Kučinską pažįsta kaip kompozitorių. Jis sukūrė muziką daugiau nei trisdešimčiai dramos spektaklių, kino filmų, yra kūrinių orkestrui, solo instrumentams, vokalui, chorui ir kitokio žanro opusų autorius. Kompozitoriaus muzika atliekama įvairiuose Lietuvos festivaliuose ir užsienyje.
Labai svarbi prof. dr. A. Kučinsko kūrybos dalis – muzika teatrui. Dvidešimt metų dirbęs Nacionaliniame dramos teatre kompozitorius iki šiol kasmet sukuria muziką profesionalių teatrų pastatymams, yra bendradarbiavęs su režisieriais Jonu Vaitkumi, Gintaru Varnu, Birute Mar, Oskaru Koršunovu ir kt.
Kučinskas yra parašęs kūrinių ir muzikiniam teatrui – ypač jaunesnioji Lietuvos publikos dalis jį pažįsta kaip vaikiškų operų kūrėją: tai „Auksiniu scenos kryžiumi“ apdovanota „Bulvinė pasaka“ (2006), „Auksiniam scenos kryžiui“ nominuota „Makaronų opera“ (2013) ir „Žvaigždžių opera“ (2016), pastatytos Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre.
Kūrybą prof. dr. A. Kučinskas derina su organizaciniu ir vadybiniu darbu – yra organizavęs muzikos teorijos konferencijų, daugybę metų vadovauja meninės kūrybos ir interpretacijos, garso įrašų, knygų leidybos srityse veikiančiam „Naujosios muzikos komunikacijos centrui“, o nuo 2018 m. perėmė „Trimito“ vadovo vietą.
Vadovaujant prof. dr. A. Kučinskui orkestras atnaujino savo programas kreipiant didesnį dėmesį koncertinėms rimtosios muzikos programoms, teatralizuotiems pastatymams ir bendradarbiavimui su žymiausiais Lietuvos bei užsienio atlikėjais (pianistu Petru Geniušu, violončelininku Vytautu Sondeckiu, perkusininkų ansambliu „Giunter percussion“), dirigentais (Giedrius Vaznys, Aleksandras Šimelis, Leif Karslon, Švedija, Kenneth Amis, JAV), režisiere B. Mar ir kt.
[1] 7md ,,Komunikabilios muzikos paieškos” pokalbis su kompozitoriumi Antanu Kučinsku