Dydis

  • A
  • A
  • A

Spalva

  • Įprasta
  • Šviesi
  • Tamsi
VERSIJA NEĮGALIESIEMS

Švedų dirigento Leif Karlsson ir „Trimito“ koncertas „Nuo maršų iki šachmatų“

Nuo maršų iki šachmatų

Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ 2020 metų rudens-žiemos sezoną pradeda naujojo savo meno konsultanto, švedų dirigento Leif Karlsson parengtu koncertu „Trimito“ salėje.

Rugsėjo 19 d., T. Ševčenkos 19A, Vilniuje L. Karlsson pristatys savo programą „Nuo maršų iki šachmatų“. Tai – iš ryškiausių pučiamųjų orkestrinės muzikos akcentų sudėliotas koncertas.

Koncertinėje programoje skambės originalios pučiamųjų muzikos partitūros – nuo šio žanro Mocartu vadinamo Percy Aldridge Grainger‘io klasikinių šventinės maršinės nuotaikos kūrinių iki legedinės švedų populiariosios grupės ABBA narių Benny Andersson‘o ir Björn‘o Ulvaeus‘o miuziklo “Chess” (liet. „Šachmatai“).

Greta XX a. pradžios anglų kompozitoriaus Gustav‘o Holst‘o “A Somerset Rhapsody” (liet. ,,Somerseto rapsodija”) koncerte skambės nauja post minimalistinės estetikos norvegų kompozitoriaus Torstein‘o Aagaard-Nilsen‘o partitūra “Dirty Dancing” (liet. ,,Purvini šokiai”), suteiksianti galimybę klausytojams pažinti pučiamųjų instrumentų muzikos žanro įvairovę, patirti nepakartojamų įspūdžių ir emocijų.

Vizituojantis „Trimito“ orkestro dirigentas ir meno konsultantas L. Karlsson yra Švedijos karališkosios muzikos akademijos narys, dirbęs su daugeliu Skandinavijos orkestrų, tokių kaip Norrlandsoperan, Wermland Opera, Eskilstuna simfoninis orkestras, Bergslagen Kammarsymfoniker ir Bodö, Trondheim, Västerås bei Jönköping. Nuo 1991 m. jis yra Norrbotteno jaunimo simfoninio orkestro, o nuo 2014 m. – Upsalos simfoninio pučiamųjų orkestro meno vadovas. L. Karlsson taip pat yra žinomas kaip perkusininkas, vienas iš legendinio „Kroumata“ mušamųjų ansamblio įkūrėjų.

Bilietai