Dydis

  • A
  • A
  • A

Spalva

  • Įprasta
  • Šviesi
  • Tamsi
VERSIJA NEĮGALIESIEMS

„Trimitas“ tapo Trakų – Lietuvos kultūros sostinės 2020 ambasadoriais

Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ tapo Trakų miesto, Lietuvos kultūros sostinės 2020 iškiliu ambasadoriumi.

Kaip skelbia Lietuvos kultūros sostinės 2020 organizatoriai, ambasadoriai savo veikla skleis žinią apie Trakus bei atstovaus Trakų rajonui nacionaliniu ir tarptautiniu mastu.

„Šis titulas suteikia asmenims bei įstaigoms išskirtinę teisę nešti Kultūros sostinės vėliavą, prisistatant šio daugiataučio, istorinio miesto ambasadoriais ir suteikia išskirtinį pasididžiavimą savivaldybei, jog pripažinti menininkai rado savo kūrybinius namus Trakuose”,- rašoma Trakų, Lietuvos kultūros sostinės 2020 oficialiame pranešime.

“Trimitas” gruodžio 6 d. Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje grojo oficialiame Lietuvos kultūros sostinės atidarymo koncerte. O šiemet, vasario pabaigoje „Trimitas“ surengė įspūdingą koncertą Trakų kultūros rūmuose kartu su Švedijos ginkluotųjų pajėgų muzikos inspektoriumi, Švedijos karališkosios muzikos akademijos nariu ir dirigentu Leifu Karlssonu. „Pavasario uvertiūra“ pavadintame koncerte skambėjo Dmitrijaus Šostakovičiaus, Philipo Sparke’o, Johano De Meij, Percy Graingerio, Franko Ticheli kūriniai ir fragmentai iš legendinės švedų popgrupės „ABBA“ narių Benny Anderssono ir Björno Ulvaeus miuziklo „Chess“ (liet. „Šachmatai“).

Šių metų liepos pirmąjį sekmadienį Trakuose „Trimitas“ surengs dar vieną įspūdingą savo pasirodymą, kuris šį kartą vyks ne uždaroje patalpoje, bet tiesiog ant Galvės ežero bangų.